Ana Sayfa / Anlamlı Sözler / Sevgiliye Sevgi Sözleri

Sevgiliye Sevgi Sözleri

Güzel Sözler, Özlü Sözler

Aşk, bir sırdaş,   en derin, en karanlık sırlarımızı ve en büyük umutlarımızı ve en çılgın hayallerimizi paylaşan özel birisini verir bize.  Sevdiğin hakkında her şeyi duyduktan sonra bile her şeyiyle onu seven bir kalpte adı yazılır. Sevgi, her zaman, kelimelerle duygularını ifade edemesen bile, bizi anlayan birine   sahip olmak anlamına gelir. Aşk, her zaman kendinden önce sevdiğini kalbinin en özel yerine koymuş olman anlamına gelir. Aşk bizi asla yalnız olmayacağımızı garanti eder. Bu sebeple sevgilim, sana en güzel aşk şiirlerini yazmak isterdim. Her şiirde senin adını geçirmek ve benim için değerini aciz kelimelerle de olsa anlatabilmek isterdim. Belki sadece yüzümde bir tebessüm ederek anlatmaya çalışıyorum duygularımı. Üşüdüğünde ceketimi çıkarıp seni örtmek ya da sıcak bir fincan çay ikram etmek geliyorsa da elimden.  Biliyorum ki, kelimelerle süsleyemediğim hareketlerimle sana sevgimi ifade etmeye çalışan biraz çekingen bir aşığım ben.

“Bir gün, öptüğüm adam nefesimi kesecek, onsuz yaşayamayacağımı anlayacağım. Bir gün nefes almak gibi sadece ona ihtiyaç duyacağım. Anlayacağım ki, her nefes alış verişim de bu adam, her kalp çarpıntımda onun adı. Hayat tesadüflerle dolu ama biliyorum o alnımın yazısı, biricik sevgilim, kaderin bana armağanı, sevmeye doyamadığım, hayatımın ışığı.

Seni nasıl, ne zaman, nereden ya da nedenini bilmeden seviyorum. O kadar doğal ve yapmacıksız bir sevgi ki bu, o olmadan hayatımı sürdürebileceğimi bile düşünmüyorum. Seni olduğun gibi seviyorum. Her halinle. Nefes almak gibi seni sevmek, gözlerim uzaklara dalıp gittiğinde sadece senin hayalini kuruyorum. Rüyalarıma çat kapı geliyorsun. İzin istemeden ve hesap vermeden kalbimin tam ortasında oturuyor, bir bahar çiçeği gibi açıyorsun. Seni en doğal halinle ve aşkın en olağan şekliyle seviyorum. Sanki bir doğa olayın gerçekleşmesi gibi seni sevmek, senin yokluğunu hayal bile edemiyorum.

Nerede olursam olayım, ne olursa olsun, her zaman seni düşüneceğim ve seninle birlikte geçirdiğimiz zamanların en mutlu zamanlarım olduğunu anacağım.  Eğer bir kez daha seçme şansım olsaydı, her şeyi tekrar yapardım. Yüreğimdeki tek pişmanlık,  seninle geçirdiğim günler değil asla, sensiz geçen günlerim.Sensiz yaşadığım 100 yıldansa, seninle geçireceğim 1 güne razıyım. Aşkın takviminde zaman sonsuza devinir. Seni ömrümün sonuna kadar seveceğim.

Âşık olmak kadar sana âşık olan insanla birlikte yaşamak en güzel şey bu dünyada. Her şeyden önemlisi bu aşka karşı vazifelerin olduğunu ve sorumluluklarının varlığını da bilmek gerekir. Aşk sadece hoş duygular yaşadığın bir şey değildir. Aynı zamanda bu ilişkiye karşı sorumluluklarının olduğunu da bilmektir. Aşk çok güzel bir çiçektir ama ona gereken ilgiyi göstermezse insan, bir gün solup gitmesi kaçınılmazdır.

Aşkım okyanus olsaydı, yeryüzündeki tüm toprakları kaplardı. Aşkım çöl olsa, görebileceğin sadece kum olurdu. Eğer aşkım gece parlayan bir yıldız olsaydı. İnsanların görebilecekleri tek ışık bu olurdu.  Aşkım kanatlarım olsaydı, gökyüzünde yükselirdim. Böyle çok severken seni hiçbir şey diyememek çok zor. Hayalin içime büyüyor. Benden her şeyi alabilirler ama seni asla.

Aşkın beklentilerle bir ilgisi yoktur. Beklentilerini karşılayabiliyorsan aşkın o zaman bir anlamı vardır. Sevgilini dünyanın en mutlu insanı yapabilmekle bir ilgisi yoktur aşkın.  Her zorluğa rağmen sevdiğini dünyanın en mutlu insanı yapabilmek için gösterdiğin tüm çabandır aşk. Göklere adını yazmak değildir belki ama yüreğine sadece onun aşkını koyabilmek ve sadece onunla ilgilenmektir.

Şu dünyada sevdiğin birini bulmak ve onunda seni aynı şekilde sevmesinden daha muhteşem bir duygu olamaz. Ama ruh eşini bulmak, bunun da ötesinde harika bir duygudur. Ruh eşin seni herkesten daha iyi anlıyor ve seni destekliyorsa, dünyadaki en şanslı kişisin demektir. O yüzden gözlerin içine bakıp ve ellerini tutarak, sana dünyanın en şanslı adamı olduğumu söylememe izin ver sevgilim.

Hepimizin biraz tuhaf yanları vardır. Zaten hayatta çok normal sayılmaz. Tuhaflıkları bizim tuhaflıklarımızla uyumlu birini bulduğumuzda hayat yaşanmaya değer çünkü bu birleşimden oluşan şeye gerçek aşk denilir. İşte sevgilim seni bu yüzden her şeyden çok seviyorum. Çılgınlıklarımıza seninle gülmek kadar güzel bir şey var mı. Beni anlayan tek insan sensin. Tuhaflıklarımıza birlikte gülebildiğim gerçek aşkım sensin.

Aşk engel kabul etmez. Engelleri aşar, çitleri atlar, umutla dolu hedefine ulaşmak için duvarları yıkar. Aşk sana verilmez, onu sen hak edersin. Cesaretinle, umudunla aşka layık olursun. Sana layık olmak için engelleri aştım, çitleri atladım, umutla dolu yeni bir hayatın kapısını açtım. Benimle aşkın kapısından geçmeye var mısın?

Bu habere de bakabilirisiniz

Damar Sözler – Etkileyici Damar Sözler – Anlamlı Damar Sözler

Ağır mı ağır en Damar Sözler.. En arabesk, en duygusal, söylendiği zaman en derine etki eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir